Мантика: Терра Когніта (Maelinhon)
Час прийшов. Останнім часом на ресурсі Archaic Heart стали дуже популярними інтерв’ю та загалом формат бесід. А це відразу ж створює доволі велике навантаження на мозок і поштові скриньки, тому що людям хочеться взяти участь у розмові й щось собі дізнатися. А що хочуть дізнатися люди в період, коли йде війна? Ну звісно ж, коли вона, блін, закінчиться! Розумію, не засуджую, але це запитання прилітало буквально до всіх наших гостей, і ще приблизно 4 876 разів — просто в особисті повідомлення, на акції з безкоштовними розкладами, та й узагалі в усі отвори сайту.
Створюється враження, що відповіді на це та інші запитання хтось знає, але свідомо приховує від нас усіх! А як вам варіант, що точного майбутнього просто не існує? Воно повністю залежить від наших власних дій, і навіть сам Єнарей не скаже вам точно, коли і що буде, тому що це вирішуєте ви. Так, особисто ви.
Якщо вдуматися в суть питання до тарологів, то виходить, що люди здебільшого не розуміють, що таке мантика і як вона взагалі працює. Оці от звороти — «що на нас чекає?», «коли це закінчиться» і «подивіться, може ТАМ десь випадково видно…». Часте формулювання. Там — це де? Колода карт або мішечок із рунами — це не телескоп, у темному об’єктиві якого пропливають якісь рандомні штуки. І можна то побачити бабусину печінку, то особисте життя на 20 років або біографію Джонні Деппа, а якщо пощастить, то й премії на роботі за півтора року покажуть. Це так не працює. Таро, Ленорман, руни, будь-які ворожіння — це рядок пошуку в Гуглі, а не телескоп. Простіше кажучи, там потрібен точний запит, без якого будь-які відповіді — це мутний кисіль, замішаний на психології, а не на мантиці. Ні, у джипсі-жанру «зараз я розповім тобі все твоє життя і чим серце заспокоїться» теж є свої фанати, але це психологія і перформанс, а не ворожіння. Мантика — це відносно точна наука, як це не дивно, якщо ви дійсно БАЧИТЕ, що робите, а не дивитеся за книжкою, старанно наслинивши палець на кожну карту.
Давайте-но сьогодні поговоримо про мантичні системи та їх відмінності. Вдумливо так поговоримо, детально, розкладемо по поличках усю механіку роботи ворожінь і їх систем. Чим Ленорман відрізняється від Таро, і чим вони вдвох — від рун? Чи можна за допомогою Таро побачити майбутнє? Спойлер: ні. Наскільки чіткі відповіді дає кожна мантична система, як нею користуватися? Що таке лінії ймовірності? І куди тут приткнути, наприклад, астрологію? Астролог і таролог дивляться в одну й ту ж «дірку» чи все ж таки ні? Спойлер 2: у різні.
І найголовніше: чому я особисто вважаю систему Таро максимально переоціненою, хайпово роздутою й наповненою інфосміттям трохи більше, ніж наполовину? Так, так, я працюю з Таро понад 18 років і вважаю, що це одна з найгірших систем для ворожіння 🙂
Але почнемо від початку.
Ворожіння, або, правильніше сказати, мантика (від грецького мантіке — «пророкую»), — це велика й дуже давня практика, яка дозволяє трохи зазирнути в реальність наперед. Люди тільки на словах ненавидять спойлери, насправді ж їм лише волю дай. Вони будуть підглядати варіанти майбутнього частіше, ніж пити каву. І це зрозуміло — жити загалом страшно.
Гадали й досі гадають на всьому, що тільки може давати відповіді. Ще з давнини у нас є геомантика (ворожіння на піску і каменях), некромантика (ворожіння на кістках і нутрощах), а також різноманітні народні забави з киданням чобота, ножа, виливанням кавової гущі тощо. Є впорядковані знакові системи (Таро, оракули).
Об’єднують їх усього два мантичних принципи:
— Повинен бути випадковий викид елементів, що підключає нас до стихії Хаосу та каузалу. Це може бути тасування, перемішування, випадковий кидок, вибір рандомного числа комп’ютером тощо.
— Заздалегідь зазначений набір символів, який приблизно співвідноситься із запитанням.
Ось і все, це і є мантика. До речі, саме тому працюють онлайн-ворожіння і навіть чеки із Сільпо: там є і символи, і рандом. Решта — це тонке бачення та навички трактування побаченого. В принципі, можна й у стіну плювати й трактувати швидкість стікання плювка.
Мантичні системи просто спростили це до статичних символів у зручному форматі.
Сама по собі реальність, у якій ми живемо, складається з 13 стихій, які формують всесвіт так само, як частинки у фізиці. Одні стихії створюють об’єкти, інші будують «осі» для них, треті генерують вібрації, що розставляють ці об’єкти по місцях. Простір — це один великий шар, наповнений частинками, і не існує об’єктів поза стихіями. І ваша «оболонка» відокремлює вас від інших людей, нелюдей і китів у морі ну дуже умовно.
Серед стихій нас у цьому випадку найбільше цікавлять Час, Хаос і Пустка, адже саме з ними працюють і Таро, і мантика як така.
Що таке каузал
Аби зрозуміти, як формується подієва реальність, нам треба розібратися, що таке каузал. Уявіть собі нескінченне й складне, багатосмугове шосе, де всі люди й нелюди їдуть на машинах із точки Народження до точки Морг. Сукупність поворотів на всіх трасах = Життя. Так приблизно виглядає каузальний зріз реальності, який набагато цікавіший і важливіший за розпіарений астрал 🙂 Тому що саме в каузалі створюються події вашого і мого життя.
Карма тісно пов’язана зі стихією Часу, адже карма визначає характеристики вашої машини та вихідну точку, звідки ви стартуєте. Можна їхати на старому Запорожці з напівпорожнім баком (іншого не заслужили), а можна мчати каузалом на муркотливому Мерседесі з масажними кріслами й заправником. Після точки виїзду карма особливо не впливає, адже досвідчений водій собі і автосервіс знайде, і бензин, і навіть горілочки на вечір.
Те, КУДИ ви їдете, — це, по суті, дао, це мета вашого життя, і тільки ви самі знаєте, куди й для чого ви прямуєте. Але, куди б ви не їхали, кожна машинка їде дорогою без зупинок. У неї немає гальм, є лише повороти керма, паливо, корпус і нескінченна дорога під колесами. Ви не можете в житті поїхати назад, але ви маєте право повертати туди, куди хочете.
Стихія Часу дозволяє рухатися тільки вперед.
Бувають ділянки шосе, які не мають поворотів: ви можете їхати тільки прямо, без жодних варіантів вибору. А бувають такі, де повороти розташовані кожні 50 метрів і в усі боки, збиваючи вас із пантелику, тому що випадкові повороти можуть закінчитися тупиком або загибеллю. Така лінія-дорога називається Лінією ймовірності, і саме її розглядають Таро та інша мантика. Вона працює завдяки стихії Хаосу, яка забезпечує розкид «машинок» і навколишню реальність.
Про лінії докладніше можна почитати в першій статті циклу, присвяченій І-цзин і хорарній астрології: https://maelinhon.org/kniga-peremen-horar-maelinhon/
А ось астрологія, ба-цзи та інша метафізика — це рельєф і погода за вікном вашої машини. Ми не знаємо, куди ви повернете (ви й самі не знаєте), але абсолютно точно можемо сказати, у які періоди за бортом буде ожеледь, сонце, ями на дорозі чи інші реалії шляху. На якихось ділянках із неба падають гроші й цукерки — це теж видно заздалегідь. І кожна машинка зустрічає ці реалії на своїй смузі, у своїй реальності. Одного мороз застає в ледь живій колимазі без обігріву, а інший його навіть не помічає, бо їде в хорошій, теплій машині, хоч і нервується через ями на дорозі.
Простіше кажучи, метафізик не знає, що з вами станеться і куди ви повернете. Він (в нормі) розповідає вам, яка погода буде за вікном і де будуть дорожні роботи. З такою інформацією легше вибирати повороти, але ніхто не зробить цей вибір за вас і не знає його наперед.
І ось так мільярди машинок постійно їдуть уперед, маючи свободу вибору поворотів і тимчасові періоди хорошої чи поганої погоди. Є більші шосе, є зовсім маленькі сільські дороги. В них є щось спільне: якщо багато машинок одночасно вирішують повернути і їхати однією смугою, то смуга розширюється і стає головною дорогою Каузалу.
Така траса називається Магістральна Лінія Ймовірності, або просто Магістраль. Тобто це велика, основоположна лінія, якою їде більшість людей і нелюдей. Магістралі формують події у Світі як такому, а дрібні лінії формують ваші власні події.
Якщо послідовно повертати там, де є знаки до вашої мети, то, швидше за все, ви таки до неї доїдете. Якщо ж мети немає (а таких машин більшість), то машинка просто хаотично тикатиметься між поворотами й тупиками, і врешті-решт заглохне, коли закінчиться бензин. Основна маса їде «куди всі».
Уявили цю картину? Тепер розпишемо:
— Машина, її вигляд і баланс пального — це карма.
— Фен-шуй, ба-цзи, психотерапія — це автосервіси та заправки на дорозі.
— Сукупність шосе — це лінії ймовірності, тобто лінії подій. Якщо уявити будь-яку ситуацію від початку до самого кінця, то у вас вийде така лінія.
— Погодні умови та якість шосе — це те, що ми бачимо в астрології, метафізиці, ба-цзи і загалом у прогностиці.
— Повороти на шляху — це ваше дао й мета, це свобода волі. Ніхто не має права вам наказувати, куди повертати, але ваш поворот може багато змінити в загальній дорожній карті. Буває, що й одна людина змінює всю картину світу.
— Чим більше людей повертають на одному й тому ж повороті (або хоча б в одному напрямку), тим ширшим стає це шосе. Фактично, весь світ їде якоюсь магістраллю, і щоб змінити її на іншу, мільйони й мільярди повинні одночасно повернути. Такими масами в метафізиці зазвичай керує Уран.
Варіанти реальності та Аркани Таро
Люди, надивившись різного кінохламу типу «Доктор Стрендж», чомусь вважають, що існує багато паралельних реальностей одночасно. Типу в одній ти такий, в іншій інакший, а в третій тебе взагалі горщиком прибило ще в перших сезонах. І так, і ні. Реальність — це сукупність усіх рішень усіх людей в усіх машинах за певний період часу. Але вона одна і «вмикається» тільки тоді, коли ви робите поворот, до цього реальність не працює.
Коротше кажучи, жодної паралельної реальності немає, але її можна активувати і потрапити в неї.
Там, де є повороти (особливо багато), завжди є як варіант загинути, так і варіанти змінити світ.
Відповідно, ми самі створюємо те, що відбувається навколо. І ніхто, окрім нас самих, не знає, що буде далі, тому що ми часто здійснюємо повороти імпульсивно, ґрунтуючись на страхах, емоціях, спонтанності, а не на логіці та здоровому глузді. Якщо багато-багато людей пропускають повороти або послідовно їдуть, наприклад, тільки вліво, то реальність починає зміщуватися у бік їхніх рішень.
Чим більше людей їде по магістралі, тим стабільнішою стає реальність, і її легше передбачити. У стихії Часу також є глобальні цикли (приблизно по 150 років), наприкінці яких каузал обнуляється і починає рости заново. Зараз ми перебуваємо саме в такій перехідній точці.
Тому перше й найважливіше, що я хочу вам сказати: мантика не бачить майбутнього.
Мантика не відповідає на запитання, що буде, тому що ніхто точно не знає, що буде. Мантика (будь-яка) переглядає ймовірності сукупних поворотів і їх %. Тобто, наприклад, 85% імовірності, що всі повернуть ліворуч, 10% — що праворуч, і 5% — що нікуди не повернуть. І так ось на будь-яке запитання.
Те ж саме і з вашим життям: до читання цієї статті вас привела сукупність ваших рішень до цього моменту. А в цей світ вас привела сукупність рішень ваших батьків. Кожного разу, коли ви приймаєте якесь рішення, ви здійснюєте поворот. Вирішили змінити роботу — поворот. Вирішили завести стосунки — поворот. Вирішили народити дитину — поворот. Вирішили не мати дітей — теж поворот. І ось так вибудовується каузал. Від найдрібніших рухів (вирішили сходити за пивом) і об’єктів — до магістралей цілої всесвіту (хтось вирішив знищити світ).
Однак реальність — це все ще сукупність варіантів і свободи волі, а отже, будь-яка лінія ймовірності може змінитися вже завтра. На лінію приїде якийсь лихач-фаталіст і потягне за собою мільйони машинок туди, куди ще вчора ніхто не їхав. Може таке бути? Звісно, може, і таке траплялося не раз в історії.
Будь-яка система ворожінь переглядає лінії навколо і показує вам ЛИШЕ ВІДСОТОК ЙМОВІРНОСТІ, не більше того. Але ж у житті буває так, що спрацьовує 1%, на який мало хто сподівався. А це означає, що не буває 100%-ймовірних подій. І хороший таролог вам: а) ніколи не скаже, що буде точно, а видасть відсотки та варіанти; б) ніколи не стане дивитися події на 20 років уперед. Це вже джипсі-стайл і золоті коронки 🙂
Мантика переглядає події на рік-два, далі простір варіантів стає занадто широким і непередбачуваним. Адже навіть за 3 роки величезна кількість людей може повернути в інший бік, увійти не в ті двері (закреслено), змінити думку і взагалі виїхати жити в тайгу. Метафізика ж розпише вам погоду за вікном хоч на 500 років, але це реалії дороги, а не повороти. Тому що реалії погоди на трасі задають планети, а ви просто потрапляєте в ці періоди зі своїми поточними проблемами.
Словом: ви ніяк не зможете «піддивитися, коли закінчиться війна», тому що це залежить від рішень мільярдів людей одночасно. А не від когось одного, двох тощо. Одного, двох і навіть усіх завтра можуть підняти на вила ті, хто вирішить повернути до варіанту «вила». Ну ось якийсь тригер їх розбурхав, у голові помутніло — і все, понесло цю реальність по купинах учорашніх 2% імовірності.
Так само неможливо на 100% точно передбачити, що вирішить або зробить людина. Вона й сама точно не знає, що зробить. Вранці встане, вип’є каву, бахне по столу і скаже: «А, гаразд, хай йому грець, поїду!», хоча вчора й не збиралася. Як ви це передбачите? А як ви це передбачите на 10 років уперед?!
Аналогічно неможливо передбачити дату смерті. Тут безліч факторів: як людина жила, як дбала про здоров’я, чи обережно їхала, чи звертала увагу на дорогу тощо. Померти можна будь-якого дня, коли кількість «пального» впаде до нуля через вік або пошкодження тіла.
І коли ви берете в руки своє перше Таро, починати треба з цього.
Тобто з питання: ДЕ, у якому зрізі відбувається ваше запитання. Події — це Каузальний зріз, Емоції — Астральний зріз, Інформація — Ментальний. Будь-яка мантика переглядає ці шари залежно від вашого запиту, хоча ви можете дивитися в усі три і без карт — лінії можна читати по-різному.
Так зрозуміліше?
Якщо викласти всі старші аркани Таро в ряд, у нас вийде усереднена лінія ймовірності від початку подій до їх завершення. Аркани показуватимуть нам повороти й пікові точки подій. А не «ой, мені випала Жриця, а що це означає?». Ну приблизно нічого 🙂 Якщо не дивитися в лінії й не співвідносити мантичну підказку з каузалом.
Таро, Ленорман, Оракули та Руни
Усе таке смачненьке :3 Але чим же відрізняються карти Таро від Ленорман?
А ось тут усе дуже просто. Ленорман, Руни та Оракули переглядають Магістралі та більш великі лінії. Вони працюють великими мазками, із більшої відстані. Систему Ленорман особисто я вважаю майже ідеальною, тому що, на відміну від Таро, вона була спеціально створена саме для ворожінь і дає вичерпні відповіді без зайвого інформаційного шуму. Чим менше об’єктів у мантичній системі (карт, камінчиків, рун тощо), тим «крупніша» оптика і тим менше води в відповідях.
Якщо ви бачите оракул із 200 карт, він описуватиме вам атомарний рівень. Бо чим більше одиниць — тим детальніший і дрібніший аналіз лінії. Тому Таро, зі своїми майже 80 картами, практично не бачить магістралей, а переглядає подієві лінії та подробиці того, що на них відбувається. Таро розглядає машинки, повороти, хто в машинці, у які штанці він одягнений, про що думає, чого хоче, які машинки поряд… Словом — деталі та подробиці. А ось Ленорман розглядає всю гілку цілком, без дрібниць. Руни — аналогічно, вони працюють із дуже великими, загальними сегментами, що часто зручніше для трактування.
Важливо зазначити, що Таро бачить приблизно 9-12 ліній ймовірності, тому використовувати його для перегляду геополітики, війни та інших масштабних тем — це як читати книгу під мікроскопом. Воно для цього не створене. Адже на магістралі таких ліній сотні.
Карти Таро і проблема Карт Двору
Система Таро — це такий собі Франкенштейн, що часом хочеться плакати над його долею. Колись, ще в Давньому Єгипті, жерці придумали картинки для медитацій та асоціативної магії. Вони наповнювали картинку енергією, «оживляючи» реалізацію подій через стихії. Стихій там було шість, і на тому спасибі… Ну, умовно кажучи, брали карту Диявол, подумки уявляли потрібну людину на місці героїв і наповнювали ланцюги на картинці енергією.
Потім ці картинки довго блукали Сходом і потрапили до арабів і персів, які дуже любили карткові ігри і збирали всякі такі штуки. Там же тусувалися всім відомі гральні карти, які, ймовірно, прибули з Азії. Словом, у XII столітті каравани зі Сходу привезли до Італії та Іспанії щось схоже на колоду карт, де об’єднали гральні карти (молодші аркани), власні винаходи та «єгипетські картинки» (старші аркани). І навчили європейців усіляким іграм на цій суміші.
Європейцям суміш сподобалася, італійці її доопрацювали фігурним лобзиком і отримали колоду Таро, на якій спочатку тільки грали. Потім місцеві цигани, угледівши знайомі патерни, почали ще й гадати на ній, що припало до душі місцевим алхімікам — і все закрутилося… Ви можете насолодитися тодішнім візуалом у якому-небудь Марсельському Таро. Усі подальші колоди чітко розділилися на дві категорії: класичні дотримуються «єгипетської» символіки, а художні інтерпретують її у картинку. Формально новачкам легше гадати на другому типі, тому що класичні колоди перевантажені архаїчною символікою. А ось для асоціативної роботи (так, вона працює) краще брати класику.
Загалом, ця система — вінегрет із гральних карт, медитативних «плакатів» із символами та ще незрозуміло чого. Вона взагалі не задумувалася для ворожіння ані єгиптянами, ані арабами, ані навіть європейцями, тому й містить зашкалюючу кількість мотлоху у вигляді Карт Двору. Якщо ви не психолог, який щодня використовує соціоніку, то карти двору в Таро вам не потрібні приблизно ні для чого. Хоча, якщо ви психолог, вони вам теж не дуже потрібні. У подіях немає такої кількості людей: для головних дійових осіб достатньо Імператора, Імператриці та інших «обличчястих» арканів. Якщо з колоди прибрати весь цей мотлох із дам, королів і пажів (то в нас вийде Ленорман :D), то система стане набагато адекватнішою. Вони просто тупо заважають перегляду і, по суті, нічого не означають.
Дехто, звісно, намагається насилувати сову глобусом і приписувати картам двору якісь опції, типу це не Дама, а корисливість, це не Паж, а любовне побачення, але камон… Це просто люди, будемо чесні. Люди, намальовані для ігор. До мантики вони не мають жодного відношення і тільки заважають їй.
Але люди взагалі схильні максимально ускладнювати собі життя, а потім героїчно з цього лайна вигрібати. Ой, а давайте трактувати карти двору як події та параметри, ой, а давайте ще й перевернуті аркани додамо, бо ж наше життя ще недостатньо нестерпне! А може, якось простіше, га?
Ось і виходить:
— Мені цього місяця дадуть премію?
Ленорман: 80% так.
Руни: Так.
Таро: Ця історія ПАЖ почалася в КОРОЛЬ далекій галактиці ДАМА 15000 років тому, і…
Карти Ленорман
Улюблена ворожка Наполеона, француженка Марі Ленорман, бачачи всю цю жесть, вирішила щось із цим зробити. Велике їй за це спасибі, мантики всього світу схиляють голови перед цим подвигом. Вона подумала так: ну якщо система не для ворожіння, а для ігор, а ми просто приписуємо їй якісь характеристики, яких там немає… Так, може, блін, одразу зробити карти з цими характеристиками, а?! Ну типу прямо на карті написати «Буде бобо, бережись» або «Світить сонечко, можна починати», умовно, звісно. Простими, зрозумілими всім символами — хмари, сонце, конюшина, корабель… Геніальна жінка була, без жартів. Вона просто взяла мантичні значення гральних карт (а отже, частково і таро) і зробила свою колоду з преферансом і мамзелями. Без води, без зайвих карт, без мотлоху, без головного болю і болісного тасування.
Система одразу почала працювати з магістралями, тому що вона маленька й легка. У чомусь вона дуже схожа на рунічні ворожіння — та сама структура, та ж логіка відповідей, схожа кількість випадкових елементів. Існує 2 версії: Ленорман 36 і розширена Ленорман 54, де додані параметри часу, сузір’їв, кольорів і іншої модної символіки XVIII століття.
Обидві хороші, хоча друга трохи перевантажена візуалом.
Так, Ленорман не дуже вміє у тонкі подробиці та опис кольору штанів чи родимки на дупі у героїв розкладу, зате вона точно й лаконічно відповідає на всі запитання. Дає цілісну, структуровану картину на будь-який запит і чітко відповідає «Так» чи «Ні». Що вам іще потрібно? Ленорман у певному сенсі складніша, ніж Таро, тому що там трактування йде не лише потокове, а й за таблицею з логікою. Проте, зусилля того варті. І так, там усього 2 обличчя (іноді 4): хлопчик і дівчинка, решта карт присвячені вашому запитанню, а не нескінченному продиранню крізь ряди Пажів і Королів.
Оракули та Руни
Справа мадам Ленорман досі хвилює уми мантиків, художників і шизиків, тому, йдучи слідами відомої француженки, багато хто вирішив також створити оракул імені себе. У цьому немає нічого поганого, навпаки — мантика розвивається, і це чудово! Зараз можна знайти інструмент на будь-який смак: хочеш — квітковий, хочеш — із картинами художників, хочеш — узагалі з камінням або символами… Кому що більше до вподоби.
Існує ще один гравець на цьому ринку — кельтська система Огам. Це рунічна система, яка повторює більш глобальну систему тонкого плану, де знаками позначаються базові властивості рослин. Тобто руни описують те, як живе і діє рослинна одиниця: чи вона отруйна, чи експансивна, частоту її енергетики тощо. Особливість цієї системи в тому, що вона переглядає каузал через зріз Юпітера, тобто дає зовсім ІНШИЙ ракурс розкладу. А іноді взагалі бачить те, чого не можуть побачити іні очі практика, іні інші системи.
Багато хто ще приписує до мантики різних «курячих богів» і маятники, але, на жаль, це не мантика. Курячий бог, камінці та скельця з дошки Уіджа — це «вічко», яке дозволяє переглядати щось через зріз Сатурна, теж зміщуючи оптику. А маятник — це, по суті, транслятор і мікрофон для спілкування з кимось із тонкого плану, якщо у вас зовсім туго зі «баченням».
Поради та лайфхаки для новачків і досвідчених
— Обирайте інструмент відповідно до запитання. Якщо ви розглядаєте стосунки, психологію, почуття, дрібні повсякденні плани, реконструюєте події і вам потрібні деталі — використовуйте Таро. Якщо вам потрібна чітка відповідь без зайвої інформації або ви дивитесь глобальні події, економіку, політику, зміну роботи чи масштабні зміни — краще взяти Ленорман. Якщо у вас складне запитання, потрібен новий ракурс і порада — вибирайте Огам. Можете поєднувати системи та розклади, експериментувати, прибирати й додавати карти — це лише покращить ваші навички.
— Завжди ставте точне запитання. Нечітке ТЗ — результат ХЗ. Це стосується і мантики.
— Багато питань стосується «а як». Як зрозуміти, побачити, зробити, трактувати… Тут є один важливий аспект, який часто випускають. Колода — це жива істота. Так, своєрідна, але жива. З нею потрібно будувати стосунки, прямо казати їй, як вам зручно працювати, а як — точно ні. Наприклад, ви можете попросити колоду ігнорувати ваші емоції, якщо підозрюєте, що вони збивають розклад. Або просити відповісти певним чином («якщо так — покажи парне число»). Тобто ви повинні налаштувати інструмент під себе, щоб він працював так, як вам зручно, зрозуміло й доступно. Колоді все одно, як вам відповідати.
— Колода спілкується у два потоки: перший — символічний, і другий — її власний коментар до цих символів. У нормі колода сама підказує, скільки витягти карт, які в них позиції, який між ними зв’язок тощо.
І більшість питань «а як» у 9 із 10 випадків упираються саме у бачення/слух.
З вами розмовляють. Ви чуєте потік? Якщо так, то колода сама вам підкаже, що і як.
Якщо не чуєте або чуєте спотворено — розвивайте це, а не просто читайте книжки.
Прокачайте бачення й слух, зніміть хрещення, якщо воно є. Більше довіряйте собі та своїй інтуїції. І частіше просто спілкуйтеся з картами: запитайте, як у них справи, дізнайтеся, що вам варто знати, про що ви ще не здогадуєтеся тощо.
— Бачення та слухання — це основа роботи з картами та рунами, а не книжка, вебінар чи курси. Книжка розповідає вам, як у середньому бачать інші, а може й сам автор. Немає жодної гарантії, що у вас із ним однаковий тип бачення, однаковий асоціативний ряд тощо. Тому ЗАВЖДИ орієнтуйтеся на себе, свої відчуття, почуття та потік. Якщо в цій комбінації ви бачите певну відповідь, то так і є, бо колода орієнтується на вас.
— Колоди Таро бувають універсальними та спеціалізованими за сферами. Наприклад, колода Sun&Moon бачить тільки емоції та почуття, описує те, що на душі, але не бачить подій. А колода Halloween бачить лише події, докладно описує, хто що робив, із ким, коли, як. Є також великий спектр універсальних колод, які охоплюють потроху з усіх сфер.
Якщо ви новачок, беріть універсальні колоди, наприклад, Deviant Moon, Magical Forest, Таро Заповідного Лісу та інші художні. Подивіться на картинки, вони повинні бути вам симпатичні і зрозумілі як сюжет. Не починайте зі всяких Уейтів, на класиці складніше вчитися. У Ленорман немає особливої специфіки, там скрізь один набір у різному візуальному оформленні, тому вибір — суто естетичний.
— На одне запитання краще не гадати частіше, ніж раз на кілька тижнів. Чим рідше, тим краще — каузал може «підвисати» від частих переглядів, бо ви, по суті, вливаєте в лінію зайву Ци через увагу, і вона може завалитися від «перегріву».
— За добу можна робити не більше 7-10 розкладів. Далі починається перевантаження та плутанина.
— Викиньте з голови всю міфологію й «традиції» — це карго-культ. Типу не можна гадати в понеділок, не можна гадати собі, треба тасувати якоюсь там рукою, не можна гадати на дурниці тощо. Це повна нісенітниця. Хтось колись так робив, можливо, у нього були на це причини, але це не точно. Якщо у вас особисто немає причин дотримуватися цих правил, то вони вам не потрібні. Гадайте так, як вам зручно, і на все, що хочете. Якось я гадала на дві пачки печива просто в супермаркеті, бо не знала, яку вибрати.
— Якщо ви суєтеся в езо-сферу, ви вже за замовчуванням дозволяєте собі більше, ніж інші. Тож які тут можуть бути обмеження за темами та трактуваннями?
— Ніколи не використовуйте позиційні розклади з книжок. Наприклад, схема: карта 1 — майбутнє, карта 2 — рецепт борщу тощо. Просто забудьте про це, цього немає в нашій реальності. Колода — досить розумна істота, щоб нормально розповісти вам цілісну історію. Просто дайте їй говорити стільки, скільки вона хоче! Не ставте її в положення, де для однієї позиції є лише одна карта з жорсткими рамками, інакше точність цього розкладу впаде до нуля.
Замість висновків
Мантика — складна наука, тому що вона функціонує, як айсберг. Зверху ми бачимо певну томну й естетичну обгортку у вигляді карт, рун, різних килимків і купи лушпиння з кіно та хворих голів. А під усім цим — величезна і мало ким вивчена база, де і стихії, і лінії ймовірності, і створення подій, і взагалі тонкий світ. Інструменти там суто вторинні і справа смаку.
Суть мантики в тому, що ви підключаєтеся до потоків Хаосу і через якийсь інструмент дивитеся в лінії. У цьому немає нічого надто містичного, це як прогноз погоди. Ось супутник висить, фіксує напрямок вітру, хмари, скупчення дощу… Ви дивитеся у вічко й аналізуєте побачене, а інструмент підказує вам, куди дивитися і що він має на увазі. Ось і все. Не потрібно тягти туди зайвого, особливо безпідставного.
Про мантику, Ленорман і Таро я можу говорити годинами 🙂 Як і про зрізи реальності. Головне — вчасно накрити клітку покривалом, аби я подумала, що настала ніч, і заснула.
А говорячи про зрізи реальності, каузал, лінії… Я щиро захоплююся тими, хто побудував таку систему. У чомусь вона геніальна, тому що кожен із нас творить свою реальність сам. І водночас ми всі створюємо реальність одне одного і всього світу.
Сама система не має жодного управління ззовні, потік ліній змінюється залежно від рішень кожного, але все ще залишає величезне поле для переглядів, ліній, подій і всього, чого ви бажаєте.
Mylene Maelinhon (с) Матеріал проєкту Маргінальна Метафізика
При копіюванні матеріалу або його частини копірайт і посилання на джерело є строго обов’язковими, інше переслідується за законом, і я не про юристів.
Это шикарно. Так просто и так интересно. Время заводить Ленорман.
Спасибо :3 Тема давно назрела
Я вот сначала взяла себе я Таро Deviant Moon, но по итогу гадала на них два раза🥲
Зато Luna Lenormand стала моей любимицей, готова ей пользоваться каждый день🥰 Она максимально простая по визуалу, для прокачки навыков просто восхитительна.👍
А у меня Deviant moon основная. Даже единственная скорее.
Нравится мне ее ебанинка, прям мое
Как же не хватало такой статьи. Я сам занимаюсь мантикой, и уже давно пришёл к выводу, что карты чаще всего говорят очень расплывчато, А вот когда берёшь руны руки, там есть чёткость ты прям её ощущаешь. Спасибо вам огромное за такую чёткую и полезную информацию.
А то вот все эти науки татарологи возводят инструменты в какой-то культ, что чтобы работать с ионами нужно обязательно взаимодействовать с богами по типу Тор итп.
Ну я воспринимаю это как инструмент, и думаю что это типа молоток если африканец какой-то его придумал, это не значит что нужно обязательно общаться с африканцами или жить в Африке чтобы использовать молоток. Да, возможно они могут лучше разбираться в тонкостях его, но это не говорит о том что ты не можешь делать по-другому, самое главное что есть результат А как он был достигнут неважно
Спасибо за материал ❤️
Лайфхаки вообще записала себе🤗
Буду учиться теснее общаться с колодой.
А я-то думала – то ли лыжи не едут, то ли я бестолочь и не понимаю этих пажей особенно. Работать неполной колодой не криминал, а фича)))
Да вообще не криминал, а нормальная практика. Бывает что на старших отдельно гадают, почему нет
Спасибо.
А может же быть так, что выпадает карта (неважно таро или оракул) и информация сразу какая-то идёт, как будто заливают папку с файлами на сервер, и другие карты уже не нужны, ответ на вопрос получен?
Меня немного смутил призыв не гадать по одной карте с заранее заданной позицией, поэтому спрашиваю ))
Обожаю читать ваши статьи!!! Отрада для мозга👍Всё просто, чётко, никакой воды!
Вау! Милен, статья просто интеллектуальный оргазм! 🥳🥳🥳 Как же мне нравится посыл трактовать и задавать векор самому, а не как “правильно в книжке Васи Пупкина”. Очень понятные аналогии с машинками, бензином и дорогами ❤️🔥 Спасибо 🙏
Наверное, стоило добавить в статью ссылку на гадание на сайте.
Здравствуйте, дорогие!
У меня вопрос, мне давно хочется приобрести колоду, сейчас,после прочтения статьи стало понятно, что лучше взять новичку.
Начала искать те, которые откликнулись бы исполнением и картинками.
Но это просто колода универсальных метафорических карт. Можно ли для начала взять такие, подскажите, кто знает
Метафорические карты – это не таро, это оракул для работы с подсознанием. Короче, как тест Роршаха, только карты.
Смотрим на карту и описываем ассоциации, потом работаем с ними в плане самоанализа или с терапевтом проговариваем.
Они не совсем для гадания.
Здравствуйте, Мейлин, спасибо за подробный ответ!
Если учесть, что я ни разу не гадалка,то мне наверное и такие сойдут :))
Попрактикуюсь амк на себе, попробую перформанс развивать :3
Я Милен.
Лучше берите Дэвиант 🙂 Или Мистик Ленорман.
Метафорические – это сложно
Прошу прощения!
Огонь!
Получила ответы на свои непонятки. Всё более менее сложилось. Буду пробовать. Спасибо!
Прошу прощения!
Великолепная статья! Спасибо! Я ее очень ждала) Захотела всё-таки приобрести себе Ленорман, хотя я вообще никогда к ней не испытывала тяги. Мне, в целом, карты двора в моей колоде таро очень даже помогают) ох, с кайфом прочитала материал, спасибо, Милен!
Мне нравится статья, сама пришла к таким выводам не так давно. Колоду выбираю, как домашнего питомца. С Ленорман начинала, но потом захотелось увидеть именно детали.
Аналогии с автомобилями очень удачные.
Вау, благодарю ❤️ я с детства, что на игральных картах, что Таро и Руны несла, что в голову приходит, и большинство моих прогнозов сбываются. Я просто знаю и всё. А откуда знаю непонятно. А Таро так могут запутать в трёх соснах, что Руны конкретно, как по столу ударили, говорят. “Нет, и баста!” А Таро начинают, действительно, мягко, издалека, как Санта-Барбара! Согласна на 100000% с Милен.
Благодарю ❤️ как всегда четко, с чувством и расстановкой, без воды, с удивительным тонким юмором и иронией. Шедеврально. Аплодирую стоя👏👏👏👏👏👏