Пра-Матір світу: Махавідії та Трансформери
Нова стаття з циклу зрозумілих статей про махавідій та пра-панетон Індії. Перша стаття про МаДхумаваті за посиланням: https://maelinhon.org/mahavidii-ma-dhumavati/
Перша стаття циклу написана трохи сумбурно, тому у другій розберемо один важливий пропущений момент: хто, власне кажучи, такі махавідії? Що це за клас істот і богинь, і звідки вони з’явилися?
Я, знаєте, люблю на дозвіллі читнути статтю з індуїзму! Ось рядок із статті про МаЧіннамасту, яку Гугл видає за номером два:”Вона являє собою Шакті Шиви-кабандхі – того, хто руйнує феноменальний світ із приходом пралаї. Ця шакті перебуває навіть за межами прапракріті”. От ви знаєте, що таке пралая і прапракріті? А чи треба вам взагалі це знати, якщо ви хочете поспілкуватися з Чіннамастою і попрохати її про поміч у своїх справах? Можливо це якось прояснює сенс поняття махавідія або допомогає у практиках? Думаю, якраз навпаки.
А якщо по-простому, що таке дашамахавідія, пра-матір Світу Ма і до чого тут сансара?
Є в єкзотериці таке ім’я і поняття, як Ма. Ма – це не конкретна істота, а радше титул, яким називається голова якогось із правлячих домів на Древах Життя. Якщо простіше, то можна сказати, що Ма – це голова якогось народу, виду або династії, але у масштабах не одного світу, а цілого або навіть декількох Древ Життя. Умовно кажучи, є якась раса хаоситів із своїми заморочками, історією, традиціями і правлячою верхівкою, і у цього виду буде хтось (частіше це жінка), хто управляє самим видом і його справами. Їх достатньо багато, і навіть там, де нема матріархату, все одно буде якась Ма. Також цим титулом величають голову ради всіх Древ Життя. Складно? Ну ні, у цілому зрозуміло. Якщо говорити примітивно, то будь-яку Ма можна порівняти із вищим духовенством окремих Древ і рас на них.
А тепер ускладнимо, Ма Ха Відайя, вони ж Махавідії – це група істот, об’єднаних далекою і близькою спорідненістю, частіше всього це сестри та їх дочки, які мають владу і слідкують за балансом стихій і течією енергій на Древах. Махавідії, а точніше, старша з них, Чіннамаста, очолює дім Амадакх, тобто всі антропофоморфні форми життя будь-якого виду. Ось ця ось форма “дві ноги-дві руки-голова” і все їй притаманне, це називається Амадакх. Всі інші форми життя, як то змії, тварини, комахи, всілякі нещільні форми, вже будуть відноситися до інших Домів і мати своїх Ма. І якщо говорити про ключове значення Махавідій, то вони – джерело і управителі цієї от форми життя, найбільш звичної для людини. Так що велика іронія криється у біблійній фразі про творення “за образом і подобою своєю”, тому що бог Яхве відноситься до дому Енкітахт, а не Амадкх. Тому у нього самого цілковито інша система фізіології, смаків і зовнішнього вигляду. Фьють, ха.
Я у своїх статтях писала про те, що Сансара має не один рівень, і те, що люди називають “вихід із Сансари” – це скоріше вихід з Рівня 1 (фізичне тіло) і перехід на Рівень 2 (тонке тіло і одне життя). Махавідії – це Рівень 4 і вище. А чим вище рівень, тим більше дрібних створінь входить в одне велике. “Глобальна” Ма нашого древа Іггдрасіль, це такий трансформер, що складається із мінімум 10 (а скоріше 13-15) богинь, кожна з котрих відповідає за якийсь відрізок життя усієї Ма, сферу її роботи, життя та іншого. Це можна уявити у вигляді (і правда) трансформера, кожна частина тіла якого – окремі маленькі трансформери з окремою свідомістю, іменем і навичками. Вони можуть як розсипатися на 13 окремих істот, так і складати одну глобальну Ма, яка рулить усіма складовими, як одним цілим. Кожна Махавідія живе на своїй фазі Ци, саме тому Шодаші вічно буде 16-річною дівчиною (вона живе на фазі юності Ма), а Дхумаваті буде вічно літньою і мудрою жінкою – вона завжди знаходиться у фазі Ци “хвороба”. Тобто кожна Махавідія означає ще й період життя і вік Ма, яка живе наче у всіх віках одночасно і, за рахунок цього, фактично безсмертна.
Це складно. І вже звідси ростуть гори маячні про багатоликість, незрозумілість, купу імен і розпливчасті дані про кожну. Звідси ж і незрозумілості щодо богинь, таких як Дурга або Свапнешварі, які то відносяться до МаХа, то не відносяться…
Насправді не все так жахливо і складно, система древня і має сувору логіку. Є одна велика істота, така собі Матір Світу, яка очолює дім Амадакх, тобто Іггдрасіль та антропофоморфну расу створінь на ньому і не тільки на ньому. А є її складові, кожна з котрих має окреме ім’я і свої сфери впливу. А якщо говорити про проявлення в інших пантеонах, то та ж Триєдина Богиня у Віккці – це ті ж Шодаші, Лакшмі та Дхумаваті (Діва, Мати і Стара баба).
Розрізняють (взагалі і в цілому) 13 основних Ма, яких також можна ототожнювати з фазами Ци та окремими стихіями і сферами:
Чіннамаста: Головна Махавідія, голова дому Амадакх. Богиня трансформації і пошуку. Калі: Ма у фазі руйнування і творення, чиста стихія Пітьми. Тара: Захисниця і та, що вказує Шляхи, берегиня. Шодаші (Лаліта): Богиня-діва, вічно юна і прекрасна, вічно закохана. Богиня кохання, але поверхневого і незрілого. Бхуванешварі: Сестра Чіннамасти. Чиста стихія Життя у її гармонійному і здоровому прояві. Бхайраві: Люта богиня терору і жаху, буйство сили і люті. Дхумаваті: Богиня-вдова, богиня Пустки і забуття. Багала/Баламухті: Богиня, що паралізує ворогів і приборкує розум і сили. Матангі: Богиня низинної, тваринної сили, пристрасті і “творчої люті”. Камала/Лакшмі: Богиня середньої фази життя жінки, молода заміжня жінка, хранителька вогнища. Чамунда: Богиня чаклунства у чистому вигляді, а також – контролю над емоціями і силами. Сарасваті: Махавідія мудрості та інформаційних потоків. Дурга: Чистий прояв сили і волі, трансформація і робота із своїми силами.
У цих десяти також є купа “епізодичних” Ма, таких як Сіта, Прамада, Радха, Парваті та Свапнешварі, які можуть бути окремими істотами, а можуть проявлятися як частина характеру основної Ма. Наприклад, Свапнешварі – донька Дхумаваті, богиня сонного царства, особливо цікава сталкерам і сновидцям. Вона проявляється, частіше всього, як окрема частина всієї стихії Пустоти, управителька однієї її частини. Так само як Радха може бути “обличчям” деякої частини володінь Шодаші.
Є один важливий аспект роботи із Махавідіями – вони доволі універсальні богині, у яких немає прямо залізобетонного поділу на сфери роботи, у дусі “ось ці 4 сантиметри площі мої, а далі – не моя проблема”. Якщо вони беруться за вас і приймають вас у роботу, то мають схильність “вести” ваше життя і налагоджувати її у багатьох сферах одразу, не те тільки з одного вузького обмеженого питання. Їм притаманна доброта і непідробний інтерес до життя своїх жреців і просто улюбленців, вони залюбки приймають у жрецтво і дуже яскраво сиплять знаками уві сні й наяву. Цей пантеон набагато яскравіший, сильний і мало завантажений, на відміну від Пантеону Північних богів, наприклад. Злість або взагалі схильність давати по башці за будь-яку помилку – це не про них. Мама безкінечно терпляча.
Робота з махавідіями в цілому хороша тим, що вони – найстаріші боги на сьогодні, старійшини цього світу. Тому шлях їх роботи звичайно короткий і сильний. Вони, у широкому сенсі, взагалі придумали саму систему Древа Життя і втілили її, тому процеси на Древах їм підвладні, як нікому іншому. Також вони і самі відносяться до виду Амадакх, тобто антропофоморфні і зрозумілі людям, а також самі добре розуміють усі процеси у людському і взагалі амадакховому тілі. Саме тому до різних Махавідій повною мірою звертаються не тільки люди, але й усілякого роду демони та інші істоти.
Є у Махавідій і один мінус – вони, як правило, дуже неясно уявляють собі “дрібні” проблеми людей. Якщо у вас сьогодні болить п’яточка або на вас нагримав начальник, то йти з цим до Махавідій – так собі ідея. Цикл їх життів такий жахливо величезний, що ваші 60-70 років для них – одна мить, тому звертатися із дурницями до них не варто, вони можуть просто не бути в стані розгледіти вашу проблему. Якщо ж проблема більш глобальна і охоплює цілу сферу (наприклад, ви довго і тяжко хворієте або все життя відчуваєте нестачу сил), тоді – це ваш шанс. Можливо, саме тому у них з’явилися більш “дрібні” форми – для кращого контакту з людьми та їх заморочками.
(c) MyleneMaelinhon \ Ааль Масаеф. Матеріал сайту https://maelinhon.org
Переклад – Солоха (с)
Статья отличная! Кратко, просто и понятно. Благодарю 🙂
Милен, спасибо за статью! Всё разложено по полочкам.
Как всегда, приятно читать твои статьи.
Благодарю за статью. Приятно читается и доступно. Даже вопросов нет 😉
Отличная статья, спасибо. Милен, такой вот вопрос по теме. Объясните, почему в индуизме такое почитание змееподобных, Нагов, в то время как Махавидьи вида адамакх, антропоморфны? Была здесь на сайте информация, что змееподобность вроде как ближе Яхве? Нигде в сети не нашел объяснения, просветите.
Милен, спасибо за статью! Лично для меня много информации, полезной на практике. Но сразу появилось несколько вопросов:
1. Если сопоставить эту статью с Вашей статьей о 13 стихиях, то получается, что конкретно со стихиями соотносятся: Тьма – Кали, Пустота – Дхумавати (также, Свапнешвари), Жизнь – Бхуванешвари. И больше прямых соответствий Ма со стихиями нет?
2. Исходя из характеристики энергочастоты-канала “Кали-Ка” Маагаль Лерам, эта частота, в том числе, “убирает наведения и искусственные наслоения в вероятностях” (с). То есть, не только Дхумавати, но и Кали влияет на вероятности?
3. И конечно же, такой вопрос: в статье о стихии Тьмы, Вы писали, что ее управитель Асмодей. А что же тогда Кали?
4. Получается, что энергочастоты Маагаль Лерам “Кали-Ка” и “Черный Бархат” по сути, одно и то же?
Проясните, пожалуйста! Заранее спасибо.
Вы так хотите видеть четкие таблички и столбики :)))
Ни одна стихия не является порождением и детищем одного существа, все они имеют нескольких управителей, и еще больше причастных. Поэтому нельзя сказать, что всех можно записать в строгую таблицу: стихия – главный – подчиненные, и всё.
Та же стихия Воды частично управляется и луной и меркурием, и еще куча ее осколков работает у более мелких управителей.
Таблички с Махавидьями и стихиями я тем более не нарисую, потому что эти существа рулят сразу всеми, если нужно, но некоторые имеют более выраженной одну. Дхумавати вполне может работать и с Тьмой и с чем угодно, если ей это необходимо.
Что до Маагаля, то они совершенно разные. Это как вода, она может кипеть, а можно сосулькой кого-то заколоть в глаз. Вода? Вода. Тьма точно так же бывает жесткая и чистящая, а бываем мягкая и питательная.
Таблицы и столбики? Что ж, многолетний опыт научной работы и педагогической практики, что называется, “не пропьешь”. Спасибо за ответ!
“Тьма точно так же бывает жесткая и чистящая, а бываем мягкая и питательная” (с). Над этим стоит подумать.
Не знаю как для кого, но для меня МаХаВидьи это открытие, это нечто и любовь моя к ним неописуема, в то же время мне нравятся Архангелы, не как религия или подчинение, а как представитель стихии света допустим вместе с Элимами. Но в нашем мире стихии света представлена как то если без матов…то странно и отталкивающе, но в тоже время она податлива от части и мощна и обжигает поярче огня тела человека, да и не только. В свою очередь свет на физе представлен ченнелингами разными(непонятно кем), все ученья света это путь “правой руки” слияние с абсолютом,ХЭ, приплетенные ангелы и Архангелы к Х,Э разве нет иных существ света допустим среди в махавидий?Из моей практики я не нашел никого работающего со светом среди Махавидий. ВЫ когда то говорили, что может быть главный элементаль/представитель света Сурья, но он ведь Граха? Милен,а можно глупые вопросы?1) Ваше мнение по стихии света и ее представителей?2) Почему Яхвэ и ХЭ, так узурпировало стихию света, неужели действительно пусть этой стихии поглощении Абсолютом/Яхвэ? 3) Исамый глупый, нравиться звучание и энергии от музыки “Mylene Farmer”, на что мне моя “щиза” отетила, что это с “низов и отток идет туда”?)0Очень интересно ваше мнение….
Видеоблог по теме:
https://www.youtube.com/watch?v=avlp0zTvJHI
Возможно ли обращение к махавидьям для установки печатей индуизма?
Да, конечно
Как всегда шикарно, 😉
Честно говоря, это единственный интернет-ресурс с адекватной и интересной информацией. Без Бог – это хорошо, а Дьявол- это плохо и не ходите дети в Африку гулять (я имела ввиду интерес к оккультизму).
Стараемся :))
Проблемка личная. И причина -почему Джойтиш застрял- при практике западной астрологии много лет.
Не могу ни прочитать ,ни выговорить санскритские длинные имена и определения. Просто ступор.
Но ,при том славянские боги перебиты ,в очередной войнушке- Славянские Веды остались. И Их связка с Индией налицо .арии принесли веды в индию- и там уже пошло свое развитие и своя трактовка.
Мне лично проще многоликость Ма -Леля, лада, макошь, марена(мара).и мне кажется и другим неофитам -это было бы более понятнее.
Не могли бы вы провести аналогии с Ведами славянскими и Ведами Индийскими?
Не могли бы. Раскопками пантеонов мы принципиально не занимаемся, потому что это не имеет смысла. Если вы реальный практик, вы и без книг и чужих указок увидите, с кем контактируете, если не видите, то книги тут не помогут, а навредят. К вам придет кто-то, а вы не смотрите глазами, а ищете в таблице, кто бы это мог быть.
Но ваши статьи- это подробности именно о пантеонах. И все знают- что в индии -клоны славянских Богов.
Я не о практике задавала вопрос.
Кто – все? Поименно, пожалуйста. Я этого не знаю, значит, уже не "все".
О пантеонах я пишу только с позиции того, чтобы отказаться от самого понятия пантеонов, понять абсурдность их существования в принципе. А вы предлагаете углубиться именно в тот аспект, с которым я много лет так яростно борюсь.
Отдельное спасибо проекту за возможность познакомиться с Махавидиями.